Back To Top

Financování úsporných domů je výhodnější

Investory pasivních a mimořádně úsporných domů podporuje dotačními pobídkami nejen stát, ale i banky prostřednictvím výhodnějšího financování.

Finanční instituce, které zvýhodňují úvěry na úsporné bydlení

Novinkou portfolia České spořitelny je Hypotéka pro budoucnost, která zvýhodňuje financování výstavby nebo pořízení bydlení šetrného k přírodě. Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Již téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. Při financování bydlení banka podporuje projekty klientů, které zahrnují úsporu energií a hospodárnost. Více na www.csas.cz.

Stavební spořitelna České spořitelny se specializuje se na financování rekonstrukcí, stavební spoření a další produkty, které pomáhají na cestě k lepšímu bydlení. Nabízí Úvěr od Buřinky pro budoucnost, který také umožňuje výhodnější financování úsporných a udržitelných technologií. Více na www.burinka.cz.

Jak na to, radí odbornice na hypotéky

Aktuální sazby a zvýhodnění úvěrů na úsporné bydlení: Hypotéka pro budoucnost České spořitelny a Úvěr pro budoucnost od Buřinky

Část úvěru můžete splatit z Nové zelené úsporám

Bonusem, který se vztahuje na Hypotéku pro budoucnostÚvěr pro budoucnost od Buřinky je možnost splacení části úvěru financemi získanými ze státní dotace. V případě obou jmenovaných programů čeká klienta sleva až 40 % na pojištění domácnosti a nemovitosti. Úvěr od Buřinky pro budoucnost navíc získají zájemci se slevou na úrokové sazbě.

Podmínky zvýhodněných úvěrů na výstavbu a rekonstrukci

Hypotéku pro budoucnost České spořitelny mohou klienti využít k výstavbě nebo nákupu bydlení s energetickým štítkem úrovně A nebo B. Pokud se zájemce o hypotéku chystá rekonstruovat, alespoň třetinu částky hypotéky musí použít na udržitelné prvky bydlení, které snižují jeho energetickou náročnost. Finance z Úvěru pro budoucnost od Buřinky musí být použity na rekonstrukci.

Banka podpoří udržitelné bydlení službami zdarma i nižším úrokem.

Díky benefitům Hypotéky pro budoucnost mohou klienti ušetřit tisíce korun. Spořitelna klientovi odpustí poplatky například za odhad nemovitosti nebo vložení zástavní smlouvy do katastru nemovitostí. Bez poplatku si může odložit splátky až o tři měsíce díky službě variabilita splátek. Zdarma smí klient využít také službu zrychlená výstavba, která umožňuje čerpat až půl milionu korun nad rámec hodnoty nemovitosti.